logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Sukces chirurgów szczękowych


11 i 12 grudnia 2013 r. zespoły lekarskie pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej - Małyszko przeprowadziły dwie nowoczesne operacje rekonstrukcyjne twarzy, z przeszczepem z kości strzałkowej na mikrozespoleniach naczyniowych.

Pierwszy zabieg polegał na usunięciu 52 – letniemu pacjentowi nowotworu jamy ustnej oraz rekonstrukcji żuchwy z jednoczesnym pobraniem fragmentu kości strzałki z nogi wraz z naczyniami krwionośnymi, które zostały wszczepione w ubytek żuchwy. 

Następnego dnia, odbyła się kolejna operacja. Drugiemu 67- letniemu pacjentowi usunięto nowotwór policzka z jednoczesną rekonstrukcją ubytku płatem pobranym z uda na mikrozespoleniach naczyniowych.

Pierwszy pacjent był operowany 10 godzin, drugi 9. Przy każdym z zabiegów pracowało kilkanaście osób. "Stan pacjentów jest dobry" – zapewnia doktor Anna Bromirska-Małyszko Koordynator Oddziału Chirurgi Szczękowej. 

Do tej pory nie ma placówki na Warmii i Mazurach, która podejmuje się rekonstrukcji twarzy dorosłych pacjentów po przebytych chorobach onkologicznych jamy ustnej. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie dołączył do grona 5 szpitali klinicznych oraz centrów onkologii, które wykonują operację chirurgiczną rekonstrukcji twarzy, z przeszczepieniem z kości na mikrozespoleniach naczyniowych. Operacja jest rozliczana w ramach procedur onkologicznych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Eksperci od niezwykłych operacji – tak nazywany jest zespół operujący pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej – Małyszko ponieważ wykonał trzy pierwsze w Polsce operacje wszczepienia obustronnie implantów stawów skroniowo- żuchwowych.  

Zobacz relacje w mediach


 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS