logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Statuetka św. Jakuba dla Dyrektor Joanny Szymankiewicz - Czużdaniuk


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk otrzymała najważniejszą nagrodę Olsztyna – statuetkę św. Jakuba.

"Od początku mojej pracy na rzecz Szpitala, starałam się aby miał on duszę. To stanowi o sile Szpitala. Ta dusza to serca pracowników, lekarzy, pielęgniarek - wszystkich osób w nim pracujących. Ten Szpital to moja miłość" – powiedziała odbierając nagrodę dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk.

Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej – od asystenta w Poradni Dziecięcej i lekarza na Oddziale Noworodków do Dyrektora Szpitala. Kiedy po wygranym konkursie obejmowała dyrekcję placówki, szpital miał przestarzałą infrastrukturę. Dzięki jej zaangażowaniu w pozyskiwanie środków w ciągu jej dyrektorskiej kadencji przeszedł gruntowną modernizację a efekt jest imponujący. Za ponad 32 mln. zł. rozbudowała i unowocześniła Szpital, który jest wiodącą placówką na Warmii i Mazurach oraz cieszy dobrą opinią wśród pacjentów. Zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów posługujących się najnowszą wiedzą medyczną. Dzięki jej otwartości na nowe technologie medyczne w Szpitalu zostają przeprowadzane innowacyjne zabiegi. W ciągu ostatniego roku Pani dyrektor utworzyła w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie aż trzy kliniki i cztery oddziały kliniczne będące ważnym zapleczem dla studentów Wydziału Nauk Medycznych, kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O klasie Szpitala świadczy także 5 certyfikatów Systemu Zarządzania Jakością, Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości przyznawana przez Ministerstwo Zdrowia oraz "Certyfikat Szpital Przyjazny Dziecku". Joanna Szymankiewicz - Czużdaniuk jest inicjatorką wielu przedsięwzięć w dziedzinie ochrony zdrowia na Warmii i Mazurach. Nigdy nie przestała być lekarzem, serce oddaje swoim małym podopiecznym. Uhonorowana jest m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką "Zasłużony Lekarz Warmii i Mazur" , kilkukrotnie wyróżniana jako "Menedżer Warmii i Mazur". Ostatnio wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Systemu Ochrony Zdrowia jako "Lider Medycyny".

Teraz do licznych wyróżnień i nagród Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk dodano Statuetkę św. Jakuba – za szczególne zasługi dla miasta. Nagroda Prezydenta Olsztyna - Statuetki św. Jakuba ustanowiona została w roku jubileuszu 650-lecia lokacji Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w Stolicy Warmii i Mazur.

XI Gala przyznania Nagród Prezydenta – Statuetek św. Jakuba odbyła się podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Olsztyna 24.01.2014 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza.


 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS