logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Badaj znamiona – walcz z czerniakiem!


Pieprzyki, piegi, punkciki – wszyscy mamy na skórze różnego rodzaju znamiona, wśród których może się czaić – czerniak - najbardziej agresywny nowotwór skóry. Jak rozpoznawać, leczyć i zapobiegać czerniakowi?  

Już w najbliższy poniedziałek 12 maja 2014 r. w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie odbędzie się akcja pt. „Euromelanoma Day”- ogólnoeuropejska kampania profilaktyki raka skóry. Jej celem jest badanie przesiewowe skóry pod kątem wczesnego wykrywania podejrzanych zmian barwnikowych, czerniaka, stanów przedrakowych, raków skóry i ewentualnie innych nowotworów skóry, edukacja na temat raka skóry, jego wyglądu oraz oceny zmian na skórze, szerzenie wiedzy na temat czynników ryzyka rozwoju raka skóry, nauczanie, jak chronić się przed słońcem, które jest jedną z głównych przyczyn czerniaka i raka skóry. Inicjatywę tę prowadzi zespół dermatologów, którzy poświęcają się sprawie bez pobierania za nią żadnego wynagrodzenia. Poza organizowaną  kampanią bezpłatnego badania skóry, lekarze specjaliści zapewniają pacjentom również dostęp do informacji na temat raka skóry. 

12 maja 2014 r. zapraszamy wszystkich do  Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Miejskiego Szpitala Zespolonego  w Olsztynie, Al. Wojska Polskiego 30, gdzie w godz. 8- 14 odbędą się bezpłatne badania dermatologiczne. 
Rejestracja osób zainteresowanych i chcących wziąć udział w akcji możliwa jest w sekretariacie Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej osobiście lub pod nr tel. (89) 678 66 17 .


 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2019 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS