logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


III Konferencja „Łuszczyca - wnętrze widziane okiem dermatologa”


Miło nam poinformować o organizowanej przez nowo powstałą Katedrę i Klinikę Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej, Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie III Konferencji Łuszczycowej pt. "Łuszczyca - wnętrze widziane okiem dermatologa", która odbędzie się w dniach 18-20.09.2014 w Olsztynie. Wydarzenie to będzie niezwykle znaczące dla środowiska medycznego ponieważ po organizowanych I i II Sympozjach Łuszczycowych w 1986 i 1991 roku – pomimo tak znamiennej roli łuszczycy w dermatologii, temat ten nigdy nie był ujęty w tak praktycznym kontekście. W konferencji uczestniczyć będzie ponad 500 gości z Polski i z zagranicy, specjalistów dermatologii i wenerologii, lekarzy innych specjalizacji zajmujących się tematyką spotkania.

Tematami wiodącymi 3 - dniowej Konferencji będą:

  1. Genetyka i immunologia łuszczycy.

  2. Problem leczenia łuszczycy u kobiet w ciąży i dzieci.

  3. Związek łuszczycy z innymi zaburzeniami i chorobami ogólnoustrojowymi.

  4. Problemy związane z mniej typowymi postaciami klinicznymi choroby.

  5. Wpływ choroby na sferę psychiczną.

  6. Możliwości leczenia miejscowego.

  7. Leczenie ogólne, fototerapia i leczenie biologiczne.

Znakomici wykładowcy oraz program naukowy Konferencji świadczy o randze tego wydarzenia.

W komitecie Honorowym Konferencji są: Marian Podziewski- Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, dr inż. Piotr Grzymowicz- Prezydent Olsztyna, Jerzy Wilk- Prezydent Elbląga, prof. dr hab. Ryszard J. Górecki- Rektor UWM (Przewodniczący Komitetu Honorowego), prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz- Dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM, Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk- Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Osoby zainteresowane udziałem w w/w Konferencji prosimy od rejestrowanie się na stronie internetowej www.konferencjaluszczycowa.pl.

Serdecznie zapraszamy !

Data publikacji: 2014-09-17

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS