logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


„Rak nie zaboli – zbadaj się i żyj”- badania kontrolne najlepszą gwarancją zdrowia!


Jest drugim zabójcą wśród nowotworów, po raku piersi u kobiet i raku płuc u mężczyzn. W Polsce diagnozowanych jest 12 tys. przypadków rocznie, z tego ponad połowa umiera! A przecież szybko wykryty jest całkowicie wyleczalny! "Nowotwór jelita grubego rozwija się skrycie, mniej więcej 10 lat." - tłumaczy Marek Drozdowski Kierownik Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie. "Jest jedno badanie, które bardzo wcześnie może zdiagnozować chorobę, czyli wykrywa krew utajoną w kale. Tej krwi nie widzimy gołym okiem, a pojawia się już przy pierwszych uszkodzeniach błony śluzowej, wtedy gdy nowotwór zaczyna narastać"- mówi Marek Drozdowski. Aby zwiększyć wykrywalność choroby wśród mieszkańców Warmii i Mazur Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie dzięki wsparciu funduszami prewencyjnymi PZU Życie S.A. przygotował akcję profilaktyki nowotworowej "Rak nie zaboli – zbadaj się i żyj". Konstrukcja przygotowanego pakietu diagnostycznego uwzględnia nowoczesne badanie na krew utajoną w kale tzw. badanie FOB Gold. Zestaw zawiera specjalną probówkę do pobrania materiału, która jest łatwa w użyciu dla pacjenta oraz wygodna w pracy diagnosty laboratoryjnego. Pakiety rozdawane są wśród pracowników wybranych firm i instytucji. Docelowo akcją objętych jest 1500 osób którzy od początku czerwca są badani na tego rodzaju schorzenie.

Takie badania można także wykonać indywidualnie w Laboratorium Analitycznym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44.

LP

PANEL

Zakres badań

Cena

1

FOB GoldFOB Gold , morfologia krwi

Nowotwory jelita grubego niedokrwistość i ogólna kondycja organizmu.

27 zł.

2

FOB GOLD IFOB Gold , morfologia krwi, żelazo

Nowotwory jelita grubego , niedokrwistość, ogólna kondycja organizmu i niedobory żelaza.

32 zł.

3

FOB GOLD IIFOB Gold , morfologia krwi, żelazo , CEA

Nowotwory jelita grubego , niedokrwistość, ogólna kondycja organizmu , niedobory żelaza + marker nowotworowy przewodu pokarmowe i guzów piersi.

52 zł.

4

FOB GOLD IIIFOB Gold , morfologia krwi, żelazo, CEA, CA 19.9

Nowotwory jelita grubego , niedokrwistość, ogólna kondycja organizmu , niedobory żelaza

+ marker nowotworowy przewodu pokarmowe i guzów piersi.

+ marker nowotworów trzustki, pęcherzyka żółciowego

97 zł.

5

FOB GOLD IV

FOB Gold , morfologia krwi, żelazo, CEA, CA 19.9, AFP, ALAT, ASPAT, ALP, GGTP, TBIL, Amylaza

Nowotwory jelita grubego , niedokrwistość, ogólna kondycja organizmu , niedobory żelaza

+ marker nowotworowy przewodu pokarmowe i guzów piersi.

+ marker nowotworów trzustki, pęcherzyka żółciowego

+ szczegółowe badanie wątroby i trzustki

154 zł.

"Badanie immunochemiczne kału na krew utajoną może wskazywać na krwawienie, którego źródło znajduje się w jelicie grubym. Jedną z przyczyn dodatniego wyniku może być guz lub polip jelita grubego" - tłumaczy lek. med. Barbara Kiejzik – Wilczewska – specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog MSZ w Olsztynie. Pozytywny wynik badania laboratoryjnego wymaga więc dalszej diagnostyki. Badaniem najdokładniej pokazującym jelito grube jest kolonoskopia. "Badanie poza zobrazowaniem jelita daje także możliwość usunięcia stwierdzonych polipów, które następnie zostają zbadane histopatologicznie i osoby, u których je stwierdzono zostają objęte nadzorem endoskopowym. Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór jelita grubego może być całkowicie wyleczalny"- mówi lek. med. Barbara Kiejzik – Wilczewska.

W przypadkach wykrycia niepokojących wyników (wynik dodatni – krew obecna w kale) pacjent powinien udać się do lekarza rodzinnego z prośbą o wystawienie skierowania na badanie kolonoskopowe do Pracowni Endoskopowej Miejskiego Szpitala Zespolonego oraz zarejestrować się telefonicznie pod numerem tel. 89/ 532 63 10 (rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:15 – 13:00).

Jeżeli państwa firma jest zainteresowana udziałem w akcji "Rak nie zaboli – zbadaj się i żyj" należy skontaktować się z Diagnostą Laboratoryjnym Panią Anną Zielińską tel. 89 532 62 51 lub Działem Marketingu MSZ w Olsztynie tel. 89 532 64 16.

Data publikacji: 2015-06-22

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS