logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur. Zagłosuj!


Operacja przez "dziurkę od klucza"

Czy to możliwe, aby nie bać się zabiegu, a po nim szybko wrócić do domu i zajęć zawodowych? Dzięki radykalnej nefrektomii laparoskopowej w leczeniu guzów nerki, stosowanej z powodzeniem przez lekarzy z Oddziału Urologii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie jest to możliwe. Właśnie ta metoda leczenia jest nominowana w konkursie regionalnym "Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur 2013" w kategorii szpitalna usługa medyczna. http://finanse.wm.pl/163211,Najlepszy-produkt-i-usluga-Warmii-i-Mazur-Zaglosuj.html Organizatorem konkursu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego; Edytor, wydawca "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego"; Polskie Radio Olsztyn oraz TVP Olsztyn.

Zabieg usunięcia nerki można przeprowadzić w klasyczny, chirurgiczny sposób techniką otwartą, robiąc duże nacięcie w okolicy lędźwiowej lub podżebrowej. Natomiast radykalna nefrektomia laparoskopowa polega na małoinwazyjnym usunięciu nerki.


Pierwsza w naszym regionie

Zamiast dużego nacięcia wykonuje się 2-4 cięcia, każde wielkości ok. 1,5 cm, przez które wprowadza się narzędzia chirurgiczne oraz tor wizyjny pozwalający oglądać wnętrze ciała podczas operacji. Następnie lekarze, działając w bardzo ograniczonej przestrzeni wypreparowują chory narząd. — Między innymi z tego względu, dla lekarzy metoda ta jest trudniejsza od klasycznej — mówi dr n. med. Zbigniew Purpurowicz, koordynator Oddziału Urologii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, który razem z zespołem, w styczniu tego roku przeprowadził pierwszą w naszym województwie operację usunięcia nerki metodą laparoskopową.

Doskonały efekt kosmetyczny

To, co jest wyzwaniem dla lekarzy, przynosi jednak większą ulgę osobie chorej. — Dzięki tej metodzie pacjent przede wszystkim odczuwa mniejszy ból pooperacyjny i szybciej wraca do zdrowia, jak i aktywności zawodowej — wylicza dr Zbigniew Purpurowicz. Warto również wspomnieć o doskonałym efekcie kosmetycznym, co nie jest bez znaczenia. Szczególnie u kobiet, duża rana pooperacyjna jest przyczyną złego samopoczucia. Dzięki laparoskopii udaje się tego uniknąć.

GŁOSUJEMY:

http://finanse.wm.pl/163211,Najlepszy-produkt-i-usluga-Warmii-i-Mazur-Zaglosuj.html

Wojciech Kosiewicz "Gazeta Olsztyńska"

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS