logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


1 miejsce w Polsce w rankingu "Rzeczpospolitej" dla Szpitala Miejskiego!


Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce w Polsce w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital" w kategorii jakości opieki medycznej. Szpital Miejski jest również najlepszym szpitalem w województwie Warmińsko – Mazurskim, a ponownie 7. w Polsce w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

"Jestem dumna z naszych wyników w tym prestiżowym konkursie, który dowodzi wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością. Mamy 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ - to niewątpliwie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie placówki" - dodaje dyrektor. Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi. W województwie Warmińsko – Mazurskim zwraca uwagę duża liczba szpitali, które znalazły się w Złotej Setce. Najwyższe noty w historii zdobył Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie. "Za nami wiele zrealizowanych inwestycji. Modernizacje budynków, zakupy najnowocześniejszego sprzętu i doszkalanie kadry medycznej – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Pomogły nam w tym między innymi granty unijne. Naszym sposobem na sięgnięcie po nie jest dobra współpraca z władzami miasta, która rozumie potrzebę rozwoju placówki i zapewnia wkład własny w takich projektach".

Ranking "Bezpieczny Szpital" przygotowała "Rzeczpospolita" wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wręczenie dyplomów odbędzie się dzisiaj 17 grudnia w Warszawie. 
Data publikacji: 2015-12-17

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS