logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Nowa jakość opieki perinatalnej


28 kwietnia 2016 r.  odbyła się konferencja pt. "Nowa jakość opieki perinatalnej w Miejskim Szpitalu Zespolonym" podczas której zaprezentowano wyniki rocznej działalności projektu norweskiego. 65 tysięcy darmowych badań kobiet w ciąży, prawie 5 tysięcy badań dzieci do 1 roku życia – to już zrealizowane działania. Do tego udzielono już ponad tysiąc porad laktacyjnych a z darmowej Szkoły Rodzenia skorzystało ponad 450 osób. Pacjentki oraz pracownicy Szpitala nie mają wątpliwości, że to jeden z największych projektów świadczących darmowe badania profilaktyczne dla przyszłych mam i dzieci do 12 m-ca życia, promujących ich zdrowy tryb życia w naszym regionie. Aby poprawić komfort pacjentek oraz dzieci remontujemy pion ginekologiczno – położniczo – noworodkowy. Zakupiono także najnowszej technologii sprzęt medyczny o wartości prawie 2 mln. zł. Wszystko po to, aby tworzyć lepsze warunki porodu i wysoką jakość opieki okołoporodowej. 

Projekt „Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego” korzysta z dofinansowania w kwocie 6.717.920 PLN pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Celem projektu jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych oraz wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki i dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie w roku 2016.

Łączna wartość projektu z uwzględnieniem wkładu własnego pochodzącego ze środków budżetu Miasta Olsztyna wynosi 8.397.400 PLN.  

belka.jpg 

Data publikacji: 2016-04-28

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS