logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Najlepsi w Rankingu Rzeczpospolitej i CMJ!


Miło nam poinformować, że Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1. miejsce województwie Warmińsko – Mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital". W kategorii jakości opieki medycznej Szpital Miejski zajął 7. pozycję w Polsce natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali!

"Właśnie kończymy jeden z największych na Warmii i Mazurach program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do 1 - go roku życia – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "W dodatku od lat mamy zintegrowany system zarządzania jakością, obecnie 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ - to niewątpliwie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie placówki. "Nasze wyniki w tym prestiżowym konkursie, dowodzą wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Dobra współpraca z władzami miasta: z prezydentem oraz Radą Miasta a także parlamentarzystami z regionu daje nam możliwość dynamicznego rozwoju placówki"- podsumowuje dyrektor.

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi.

Ranking "Bezpieczny Szpital" przygotowała "Rzeczpospolita" wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wręczenie dyplomów odbędzie się dzisiaj 14 grudnia 2016 r. w Warszawie. 

Zobacz >>> Ranking Rzeczpospolitej TOP 100<<<

Data publikacji: 2016-12-14

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS