logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Biała Niedziela 25. Finału WOŚP


"Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom"-pod takim hasłem po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dlatego 15 stycznia 2017 r. w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie po raz kolejny zorganizowano Białą Niedzielę podczas której zadbano o beneficjentów orkiestry czyli noworodki oraz seniorów. Dla małych pacjentów przeznaczone były badania USG brzuszka, które za darmo i bez skierowania wykonywała lek. med. Katarzyna Price. W sali im. J. Janowicza lek. med. Ewa Piotrowska przedstawiła "Prawdziwe i nieprawdziwe problemy zdrowotne małych dzieci". Z kolei położne udzielały młodym i przyszłym mamom porad laktacyjnych.
Seniorom pielęgniarki Bogumiła Szymańska, Marianna Michalak oraz Aneta Graczyk mierzyły ciśnienie a także cukier we krwi. W Klinice Kardiologii pacjenci bezpłatnie mogli wykonać Echo serca.
W trakcie akcji 25 finału WOŚP w naszej placówce wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, a w sumie w Olsztynie zebrano rekordowa kwotę 446 522,78!
"Myślę, że od 25 lat nigdzie nikomu poza Orkiestrą nie udało się uzyskać tak fantastycznych efektów. Dotyczą one zarówno zakupionego najwyższej jakości sprzętu medycznego i tak ważnych i potrzebnych szkoleń z ratowania życia i zdrowia" – mówi lek. med. Ewa Piotrowska Koordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków MSZ w Olsztynie. Kolejne finały pokazują, że wszyscy jednoczymy się, autentycznie wspieramy i angażujemy dla tworzenia wspólnego dobra – podsumowuje lek. med. Ewa Piotrowska. 

 Dyrekcja Szpitala serdecznie dziękuje całemu personelowi za zaangażowanie w akcję, a w szczególności:

z Oddziału Noworodków i Wcześniaków: koordynator lek. Ewie Piotrowskiej, lek. med. Katarzynie Price; lek. med. Aleksandrze Kotkowicz, położnej oddziałowej mgr Izabeli Kundo, położnym: Iwonie Kwiatkowskiej, Teresie Nankiewicz, Danucie Gamdzyk, sekretarce medycznej Joannie Kogowskiej; 

z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych: pielęgniarce oddziałowej mgr Bogumile Szymańskiej, pielęgniarce Mariannie Michalak, lek. med. Grzegorzowi Poskrobko; 
oraz pielęgniarce mgr Anecie Graczyk.
Data publikacji: 2017-01-16

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS