logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Bezpłatne konsultacje uroginekologiczne


Z okazji Światowego Tygodnia Kontynencji już w najbliższy czwartek 22 czerwca 2017 r. w godz. 15:00 do 18:00 w Izbie Przyjęć Ginekologiczno - Położniczej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie odbędą się bezpłatne konsultacje kobiet z problemem nietrzymania moczu. Konsultacji udzielać będzie prof. Marcin Jóźwik – Koordynator Oddziału Klinicznego Ginekologiczno – Położniczego, specjalizujący się w zakresie uroginekologii, onkologii ginekologicznej oraz ginekologii operacyjnej i endoskopowej, kierownik Katedry Ginekologii i Położnictwa Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zainteresowane Panie prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną (89) 532 – 62 – 77 ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. 
Wśród kobiet problem nietrzymania moczu (NTM) występuje znacznie częściej niż inne - bardziej "popularne" choroby przewlekłe. Cukrzyca – dotyka ok. 9% pań, depresja – ok. 20%, nadciśnienie tętnicze – ok. 21%, zaś na nietrzymanie moczu cierpi ok. 30% kobiet. A zatem co trzecia kobieta ma większy lub mniejszy kłopot związany z nietrzymaniem moczu. Wiele z Pań nigdy nie konsultuje tego z lekarzem. Grupy szczególnie narażone to: kobiety po porodach i w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku. 
Światowy Tydzień Kontynencji, to inicjatywa, która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości o zaburzeniach związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. 

Data publikacji: 2017-06-20

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS