logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Sukcesy Szpitala Miejskiego w Rankingu Najlepszych Polskich Szpitali Wprost


Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ponownie jest  jednym z najwyżej ocenianych szpitali w Polsce tym razem w "Rankingu Najlepszych Polskich Szpitali Wprost 2017 r.". W podsumowaniu działalności za 2016 r. w kategorii duże operacje urologiczne zajął 9. miejsce w Polsce. Oddział Okulistyczny zajął 7. miejsce w ogólnej klasyfikacji oddziałów o tej specjalności, w leczeniu jaskry 5 miejsce w kraju, w odwarstwieniu siatkówki 10 miejsce. Warto dodać, że rehabilitacja wykonywana w ramach Oddziału Ortopedycznego w Szpitalu Miejskim uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu "Wprost".
"Jestem dumna z osiągnięć oddziałów, szczególnie okulistyki i zajęcie przez niej tak wysokiej pozycji w kraju w rankingu wszystkich szpitali. Pięknie wyremontowany Oddział Okulistyczny z nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowana kadrą zapewniła wysoka lokatę w Polsce"- mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. Także podsumowanie osiągnięć za rok 2016  Oddziału Urologicznego jest bardzo dobre i świadczy o wysokim poziomie tego świeżo wyremontowanego oddziału". 
Aby wziąć udział w Rankingu, szpitale uzupełniały wysłane przez wydawnictwo ankiety opracowane przez zespól ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniano oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, a także liczbę lekarzy z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i "Menadżerem Zdrowia" ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi NFZ. Na podstawie odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju.
 
To kolejny sukces Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Pod koniec 2016 r. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce województwie Warmińsko – Mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej "Bezpieczny Szpital".  W kategorii jakości opieki medycznej Szpital Miejski zajął 7. pozycję w Polsce natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali!
Data publikacji: 2017-07-12

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS