logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Znacząca w środowisku medycznym Konferencja Dermatologiczna


21 września 2017 r. o godz. 16:30 w Centrum Konferencyjno - Szkoleniowym UWM (ul. Dybowskiego 11) w Olsztynie odbędzie się uroczyste otwarcie Konferencji pt. "WARMIŃSKO - MAZURSKIE SPOTKANIA Z DERMATOLOGIĄ" zorganizowanej przez Katedrę i Klinikę Dermatologii Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Konferencja zapowiada się wyjątkowo, przede wszystkim z uwagi na praktyczną formułę oraz na bogaty i ciekawy merytorycznie program, który opracował Komitet Naukowy złożony z czołowych polskich specjalistów i autorytetów. "Jest to niezwykle znaczące wydarzenie dla środowiska medycznego ponieważ jest poświęcone wymianie poglądów na tematy z pogranicza różnych dyscyplin medycznych: dermatologii, ginekologii, dermatopatologii, onkologii. Cieszę się, że najwyższej klasy eksperci z całego kraju dyskutować będą o najnowszych metodach diagnostyki i leczenia chorób skóry. Przyczyni się to do szybszego i skutecznego działania na rzecz pacjentów" - mówi Joanna Szymankiewicz - Czużdaniuk Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

"Olbrzymi postęp wiedzy dotyczącej genetyki, patogenezy i leczenia wielu dermatoz, a szczególnie holistyczne podejście do pacjenta z zaburzeniami ogólnoustrojowymi w przebiegu tych chorób, wskazują na konieczność częstych spotkań w celu wymiany doświadczeń i nabywania nowych umiejętności. Współczesna dermatologia wprowadza coraz to nowsze i doskonalsze leki biologiczne, leki ogólne, leki miejscowe oraz preparaty do pielęgnacji i profilaktyki skóry chroniąc pacjenta przed nawrotami" - tłumaczy prof. dr hab. n. med. Waldemar Placek Przewodniczący Komitetu Naukowego.

Pierwszy inauguracyjny wykład pt. "Zachowania seksualne u pacjentów dermatologicznych" wygłosi prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski z Warszawy.

W konferencji uczestniczyć będzie prawie 400 gości z Polski, specjalistów dermatologii i wenerologii, lekarzy innych specjalizacji zajmujących się tematyką spotkania.

 

Tematami 3 - dniowej Konferencji będą:

1. Dermatopatologia;
2. Immunodermatologia;
3. Łuszczyca;
4. Onkodermatologia;
5. Trądzik pospolity i różowaty;
6. Alergie w dermatologii;
7. Kiła;
8. Nowoczesne i najnowsze terapie dermatologiczne.

Szczegółowy program: http://dermatologiamazurska.pl/program-konferencji/

Konferencja pt. "WARMIŃSKO - MAZURSKIE SPOTKANIA Z DERMATOLOGIĄ" jest objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

Data publikacji: 2017-09-19

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS