logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Obchody Jubileuszu 150-lecia SzpitalaMiejski Szpital Zespolony w Olsztynie leczy pacjentów od 150 lat! Oddany do użytku 15 października 1867 roku Szpital jest najdłużej istniejącą i nieprzerwanie funkcjonującą placówka medyczną w stolicy Warmii i Mazur. Radykalnie zmienione warunki techniczne umożliwiają na przyjęcie w 15 oddziałach rocznie 19 000 pacjentów, a poradniach specjalistycznych  - 45 000 chorych. 
W związku z tym, już jutro w czwartek, 19 października 2017 r. odbędą się uroczystości związane z jubileuszem placówki. Rozpocznie je Msza święta w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie przy ulicy Staszica (godzina 15:00) którą celebrował będzie Arcybiskup Józef Górzyński. Następnie odbędzie się uroczysta gala na Zamku w Olsztynie (16:00-18:30). Wydarzeniu towarzyszyć będą wykład profesora Stanisława Achremczyka, projekcja filmu, wręczenie Odznak honorowych "Za zasługi dla ochrony zdrowia" przyznawanych przez Ministra Zdrowia, wręczenie wyróżnień Dyrekcji, okolicznościowe przemówienia oraz koncert kwartetu smyczkowego. 

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie -pomimo starych murów- to nowoczesny i dobrze zarządzany ośrodek osiągający medyczne sukcesy. Historia placówki to historia mieszkańców Warmii i Mazur, to opowieści o determinacji, ludzkiej pasji i wytrwałości w dążeniu do celu. Miejski Szpital Zespolony to miejsce, gdzie najważniejszy jest człowiek. Uroczystość jaką jest "Jubileusz 150-lecie Szpitala" będzie okazją do wspomnień, jak i przedstawienia kolejnych celów jakie stoją przed Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie.
Data publikacji: 2017-10-18

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS