logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


MOVEMBER czyli "WĄSOPAD"


"Movember" z roku na rok dociera do coraz większego grona ludzi, którzy chcą działać na rzecz zmiany "oblicza męskiego zdrowia". Chodzi o... wąsy, a sama nazwa akcji bierze się z połączenia angielskich słów "moustache" (wąsy)  i "november" (listopad).

Wąs (siłą rzeczy) zawsze będzie kojarzył się z męskością. Dla niektórych stereotypową, dla innych nieco przaśną, ale to już przecież rzecz gustu i kwestia indywidualna. Liczy się cel, a w przypadku akcji "Movember" ten zasługuje na największe uznanie - chodzi o zdrowie i życie.

 Fundacja „Skrzydła Anioła” razem z Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie włącza się w coroczną światową listopadową akcję „Wąsopad” organizując olsztyńską kampanię pt. PROSTA(TA)SPRAWA.

Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych wczesnego wykrywania raka prostaty i jąder, a także uczyć, jakie objawy powinny niepokoić oraz wskazywać, gdzie szukać pomocy.  Mężczyźni powinni badać swoje jądra tak samo, jak kobiety piersi. Wczesne wykrycie zmian to szansa na całkowite wyleczenie.

W tym roku z bezpłatnych badań, polegających na pobraniu i analizie krwi może skorzystać 100 pierwszych mężczyzn. Wystarczy zgłosić się do Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego przy Al. Niepodległości 44 z zapuszczonymi lub przyklejonym wąsem i podać hasło PROSTA(TA) SPRAWA. Po wyczerpaniu limitu badanie kosztuje 28 zł.


 


 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2019 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS