logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


III edycja akcji PROSTA(TA) SPRAWA


06 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie razem z Fundacją "Skrzydła Anioła" rozpoczęliśmy III edycję akcji dla mężczyzn pod nazwą PROSTA(TA) SPRAWA.

Gdy w kalendarzu pojawia się listopad, to mężczyźni zapuszczają wąsy. I nie chodzi tylko o styl i modę ale przede wszystkim o to, by głośno mówić o tym, co jeszcze niektórych krępuje: o raku jąder, prostaty i konieczności przeprowadzania regularnych badań. Pobranie krwi to proste badanie, dzięki któremu można oznaczyć poziom PSA, czyli bardzo czułego markera nowotworowego. Oznaczenie jego poziomu to kluczowy element badań profilaktycznych: - Oczywiście nie każdy podwyższony wynik mówi nam o nowotworze, ale każdy wynik podwyższony niż zakres referencyjny powinien nas skierować do specjalisty - mówi Marek Drozdowski, kierownik laboratorium szpitala miejskiego w Olsztynie.

W tym roku na badaniu w Laboratorium w MSZ w Olsztynie pojawili się Daniel Pliński, były reprezentant Polski w siatkówce i zawodnik AZS-u, Paweł Woicki, kapitan olsztyńskiej drużyny oraz były siatkarz Paweł Papke.

Rak prostaty i rak jądra to typy nowotworów, z którymi medycyna radzi sobie bardzo dobrze. Obydwa są w 100% wyleczalne, pod warunkiem, że zostaną wcześnie wykryte. Dlatego w listopadzie już od trzech lat przeprowadzamy akcję namawiającą mężczyzn do badań. Przypominamy, że dla pierwszych 100 osób w Laboratorium MSZ w Olsztynie przygotowane są bezpłatne badania PSA. Warunkiem jest posiadanie wąsów, na hasło PROSTA(TA) SPRAWA zostanie pobrana i poddana analizie krew do badania.

http://olsztyn.tvp.pl/34707644/prostata-sprawa-wyroznikiem-tej-listopadowej-akcji-sa-wasyData publikacji: 2017-11-07

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS