logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Lek. med. Anna Bromirska - Małyszko z tytułem "Ikony Warmii i Mazur"


Lek. med. Anna Bromirska - Małyszko - Koordynator Oddziału Chirurgii Szczękowej 25 lutego 2018 r. podczas gali w Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej otrzymała tytuł "Ikony Warmii i Mazur". Nagrodę w postaci okolicznościowego albumu i statuetki przyznano osobom i podmiotom, które swoją działalnością (m.in. artystyczną, naukową, sportową czy przedsiębiorczą) przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu oraz podkreślają swoje związki z Warmią i Mazurami.

Lek. med. Anna Bromirska – Małyszko jest związana z Olsztynem od 35 lat. Uznana jako ekspert od niezwykłych operacji. Przeprowadziła pionierską i pierwszą w Polsce skomplikowaną operację obustronnego wszczepienia implantów skroniowo-żuchwowych. Pod jej kierunkiem przeprowadzono dwie nowoczesne operacje rekonstrukcyjne twarzy z przeszczepem z kości strzałkowej na mikrozespoleniach naczyniowych oraz rekonstrukcje kości żuchwy przeszczepami z kości biodrowej na mikrozespoleniach naczyniowych z jednoczesnym protezowaniem stawu skroniowo-żuchwowego protezą indywidualną. Prywatnie pani doktor jest pasjonatką muzyki klasycznej i malarstwa. Wyróżniona m.in. Odznaką Zasłużony Lekarz Warmii i Mazur oraz Nagrodą Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu Osobowość Roku.

Pomysłodawcą nagrody „Ikony Warmii i Mazur” jest przedsiębiorca Andrzej Kuśmierczyk wraz ze społeczną grupą wspierającą tę inicjatywę (Elżbietą Fabisiak i Pawłem Jarząbkiem).

Patronat nad uroczystością objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyna. 

Galeria zdjęć z uroczystości: Olsztyn24.com. Gala „Ikony Warmi i Mazur” odbyła się w filharmonii<< zobacz>> 

Data publikacji: 2018-02-26

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS