logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Rusza kampania Euromelanoma – bezpłatne i bez skierowania badania skóry


Już od najbliższego poniedziałku 14 maja 2018 r. od godz. 10 w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, Al. Wojska Polskiego 30, ruszają bezpłatne badania znamion barwnikowych skóry. Akcja Euromelanoma potrwa tydzień (14-18 maja) ale wymagana jest rejestracja osób zainteresowanych pod nr tel. (89) 678 66 17. Liczba miejsc jest ograniczona. Badania są wykonywane za pomocą dermatoskopu. Euromelanoma to ogólnoeuropejska kampania profilaktyki nowotworów skóry, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat czerniaka oraz raków skóry, a także zachęcanie do systematycznej profilaktyki. Koordynatorem projektu w Polsce jest prof. dr hab.n.med. Waldemar Placek - specjalista dermatolog - wenerolog, kierownik Kliniki i Katedry Dermatologii MSZ w Olsztynie.

PRZED WIZYTĄ U LEKARZA 
Lekarz lub dermatolog potrzebuje od Ciebie informacji o podejrzanej zmianie aby postawić właściwą diagnozę. Jeśli możesz przed wizytą przygotuj informacje, które pomogą lekarzowi w szybkiej diagnozie. Warto zabrać wszelkie materiały np.: zdjęcia ukazujące podejrzane znamię lub obrazujące jego zmiany w czasie. 
Pomyśl o odpowiedziach na poniższe pytania: 

  • Kiedy znamię pojawiło się ? 
  • Czy pojawiło się nagle czy rozwinęło się w obrębie istniejącej zmiany? 
  • Czy masz inne podejrzane znamię? 
  • Czy wśród twojej rodziny zdiagnozowano nowotwór skóry, jeśli tak to jaki? 
  • Czy w przeszłości byłeś poddany nadmiernej ekspozycji na słońce? Czy w dzieciństwie doznałeś poparzeń słonecznych lub jako dorosły spędzałeś dużo czasu na słońcu w wolnym czasie lub w pracy? 
  • Czy znamię boli, swędzi? Krwawi lub sączy się? 
  • Co spowodowało, że uznałeś je za podejrzane?

Data publikacji: 2018-05-09

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2019 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS