logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Najlepsi w województwie w rankingu „Rzeczpospolitej”


Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ponownie okazał się liderem wśród szpitali w regionie.
Zajął 1 miejsce w województwie Warmińsko - Mazurskim w Rankingu Szpitali 2018 "Rzeczpospolitej", w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych zajął 11 pozycję w Polsce.
"Jestem dumna z naszych wyników w tym prestiżowym konkursie, który dowodzi wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom - by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi. "Jestem przekonana, że nasz wynik wpłynęła również wysoka nota Komisji Akredytacyjnej CMJ Ministerstwa Zdrowia, która niedawno ponownie przyznała nam tytuł Szpitala Akredytowanego" - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. "Za nami wiele zrealizowanych inwestycji. Gruntowne modernizacje obu budynków, zakupy najnowocześniejszego sprzętu i ciągłe doszkalanie kadry medycznej - to wszystko też miało wpływ na ocenę w rankingu" - dodaje dyrektor Szpitala Miejskiego w Olsztynie.
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zdobył 844,5 pkt. czyli podwyższył swój wynik z ubiegłego roku, który wynosił w 2017 r. 833 pkt.
Data publikacji: 2018-12-13

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2019 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS