logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Światowy Kongres Ligii Dermatologii


8-13 czerwca 2015 odbył się w Vancouver w Kanadzie 23. Światowy Kongres Ligii Dermatologii (World Congress of Dermatology). Uczestniczyło w nim około 13 tys. uczestników, a w tym przedstawiciele Miejskiego Szpitala Zespolonego, Kliniki Dermatologii: prof. Waldemar Placek, dr n. med. Agnieszka Owczarczyk – Saczonek oraz dr n. med. Agata Maciejewska-Radomska.

Ogromnym sukcesem dla polskiej dermatologii jest fakt, że prof. Waldemar Placek został poproszony o poprowadzenie sesji pt. "Reumatologia dla Dermatologów", oraz wygłosił referat pt. "Znaczenie przeciwciał przeciwjądrowych w chorobach tkanki łącznej". Dr n. med. Agnieszka Owczarczyk – Saczonek i dr n. med. Agata Maciejewska-Radomska zaprezentowały plakaty, które spotkały się z uznaniem innych uczestników.

23. World Congress of Dermatology zgromadził cenioną grupę międzynarodowych ekspertów, dzięki którym stworzono profesjonalny program odzwierciedlający bieżące priorytety, nowości i kontrowersje w szybko rozwijających się dziedzinach medycyny. Sesje naukowe prowadzone były w różnorodnych formatach, takich jak sesje plenarne, warsztaty, kursy, workshopy.

World Congress of Dermatology to największy i najstarszy kongres dermatologiczny, który odbywa się co 4 lata, w różnych miastach świata od 1889 r.


 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS