logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Świąteczna Akcja Laboratorium MSZ " Podaruj życie - wykryj raka"


Czego życzymy sobie z okazji Świąt? Najczęściej na pierwszym miejscu po prostu ZDROWIA. Czy jednak składając płynące z serca życzenia jesteśmy pewni, że nic nam, ani naszym bliskim nie dolega? Nowotwory potrafią rozwijać się latami w utajeniu, a pierwsze objawy raka mogą być widoczne nawet po 10 latach. Dopiero gdy choroba jest już rozwinięta udajemy się do lekarzy specjalistów lecz w wielu wypadkach na skuteczne leczenie może być już za późno. Idealnego leku na raka nie ma dlatego ważne jest, aby chorobę wykrywać we wczesnym stadium. Do tego służą między innymi badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu antygenów nowotworowych, czyli markerów nowotworowych. Markery nowotworowe (nazywane także wskaźnikami nowotworowymi) to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie wytwarzane w tkankach organizmu. Przybierają postać: enzymów, antygenów, białek albo hormonów. Różne guzy wytwarzają rozmaite markery. Czasem jeden guz wydziela ich kilka, czasem jeden marker może być charakterystyczny dla kilku postaci raka np. oznaczać zarówno nowotwór trzustki, jak i żołądka. Istnieją jednak markery nowotworowe jednoznacznie wskazujące na konkretną chorobę.

Dlatego zbadajmy swoich bliskich na święta! Nowotwór wykryty w bardzo wczesnym stadium jest niemal w 100% uleczalny. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie proponuje jako pierwszy w regionie unikatowy świąteczny prezent. To zaproszenie do udziału w badaniach w ramach akcji "Podaruj życie – wykryj raka". Akcja prowadzona będzie od 30 listopada do końca grudnia 2015 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44. Specjalnie dla mieszkańców Warmii i Mazur przygotowano zestaw kompleksowych badań pozwalających zdiagnozować raka we wczesnym etapie a także ocenić ogólną kondycję organizmu. Oferowane pakiety diagnostycznych zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych i dobrane pod kątem chorób nowotworowych, które najczęściej dotykają nasze społeczeństwo. Przygotowane przez Laboratorium Analityczne MSZ panele badań w formie estetycznych voucherów z pewnością będą idealnym prezentem świątecznym dla bliskiej osoby. Koszt pakietu specjalnie z myślą o mieszkańcach regionu z okazji Świąt obniżono nawet o 60% i wynosi 99 zł.

Po konsultacjach medycznych diagności laboratoryjni proponują następujące panele:

Kobiety

Piersi

Jajniki

Macica

Płuca

Wątroba

Trzustka

Jelito grube

Przewód pokarmowy

Kości i ich metabolizm

Mikroelementy

Morfologia

Mężczyźni

Gruczoł krokowy

Płuca

Jelito grube

Przewód pokarmowy

Wątroba

Trzustka

Test miażdżycowy

Badania wątrobowe

Morfologia

Badania przeprowadzone będą na podstawie próbki krwi pobranej na czczo w całodobowym Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Diagności laboratoryjni pomogą pacjentom zinterpretować wyniki badań i poinformują o ewentualnych zagrożeniach.

Co roku na choroby nowotworowe zapada ponad 100 tysięcy Polaków. Większość ludzi podświadomie boi się raka, a strach jest większy, jeśli ktoś w rodzinie chorował na nowotwór. Tymczasem wystarczy zrobić proste badanie krwi wykrywające poziom markerów nowotworowych, aby spać spokojniej. Bo na Święta.. i nie tylko... najważniejsze jest zdrowie.

Zaproszenia w formie świątecznych voucherów prezentowych będą od poniedziałku 30 listopada 2015 r. do nabycia w całodobowym Laboratorium Analitycznym Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Niepodległości 44 w Olsztynie.


Data publikacji: 2015-11-25

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2018 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS