- Start
- Fizjoterapia
- Pracownia Fizjoterapii Komercyjna al. Wojska Polskiego 30 - parter(aktywna)
Pracownia Fizjoterapii Komercyjna al. Wojska Polskiego 30 - parter
Informacje ogólne
Telefony:
Rejestracja pacjenci LUX MED,
PANTAMED, POLMED oraz zabiegi odpłatne w godz. 7-15 tel. 89 532 62 43
Nowość: Rejestracja na zabiegi fizjoterapeutyczne odpłatne wykonywane po godz. 15
tel. 795 555 152
Godziny przyjęć:
poniedziałek: 7:00-15:00 oraz 18:00 - 20:00
wtorek: 7:00-15:00 oraz 15:00 - 20:00
środa 7:00-15:00 oraz 18:00 - 20:00
czwartek 7:00-15:00 oraz 15:00 - 20:00
piątek 7:00-15:00 oraz 15:00 - 20:00
sobota (w godz. uzgodnionych po wcześniejszej rejestracji tel.: 795 555 152)
Adres:
al. Wojska Polskiego 30, Olsztyn
PRACOWNIA FIZJOTERAPII (komercyjna)
UWAGA zmiana miejsca! Informujemy, że od 1.01.2024 r. Pracownia Fizjoterapii - Komercyjna mieści się w budynku przy Al. Wojska Polskiego 30 w Olsztynie, parter.
Zapraszamy do korzystania z komercyjnych usług Pracowni Fizjoterapii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Proponujemy odpłatne zabiegi nie wymagające skierowania lekarskiego, bez zbędnego czekania i kolejek. W ramach wykupionych zabiegów zapewnimy specjalistyczne konsultacje.
W ramach oferowanych świadczeń zapraszamy do korzystania z:
- masaży (masaże suche, limfatyczne ręczne, całkowite)
- hydroterapii (kąpiele wirowe kończyn, podwodne całego ciała)
- elektrolecznictwo (galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy TENS, itd.)
- leczenie polem elektromagnetycznym
- kinezyterapii (instruktaż ćwiczeń, ćwiczenia i inne formy usprawniania itd.)
- światłolecznictwo (laseroterapia, naświetlanie)
- krioterapia (krioterapia miejscowa)
- balneoterapia (fango borowinowo-parafinowe)
Personel
- mgr fizjoterapii Agnieszka Domurad
- mgr fizjoterapii Paulina Sadecka
- tech masażysta Urszula Duzikowska
Więcej informacji
Masaż klasyczny pleców działa na wiele sposobów: pobudza krążenie, rozluźnia, łagodzi bóle. Masaż kręgosłupa pomaga w rozprowadzaniu w ciele dobroczynnych substancji, np. antycellulitowych składników kosmetycznych oraz w usuwaniu toksyn. Stosuje się go także przed aktywnością fizyczną, aby rozgrzać mięśnie i przygotować je do zwiększonego wysiłku. Jego główne działania to łagodzenie takich dolegliwości, jak:
- bóle pleców,
- bóle karku,
- bóle mięśni,
- napięciowe bóle głowy,
- niewydolność krążenia,
- obrzęki,
- przykurcze,
- choroby reumatyczne.
Masaż klasyczny stosuje się także przy nerwicach, stanach lękowych i depresji. Pozytywnie oddziałuje na psychikę i stan fizyczny osób przemęczonych.
Masaż podwodny wpływa na organizm podobnie jak masaż klasyczny: zwiększa ukrwienie, a dzięki temu dotlenia i odżywia tkanki organizmu. Jednak siła i intensywność masażu wodnego są zdecydowanie większe niż masażu klasycznego. Ten rodzaj zabiegu ma na celu maksymalne rozluźnienie mięśni. Masaż wodny jest uzupełnieniem masażu klasycznego. Zaletą masażu podwodnego jest to, że można swobodnie regulować:
- oddziaływanie na tkanki (może być bardziej równomiernie niż podczas masażu manualnego),
- dawkę energii mechanicznej,
- ciśnienie strumienia wody (będzie stałe, w odróżnieniu od masażu manualnego,
- odległość dyszy od ciała (10-30 cm),
- kąt padania strumienia i temperatury wody.
Wszystko to zostaje dobrane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Ten rodzaj hydroterapii wyjątkowo skutecznie rozluźnia mięśnie. Podwodny masaż ciała może być prowadzony zimnym lub ciepłym strumieniem wody. Zimny strumień służy wywołaniu miejscowego skurczu mięśni oraz miejscowemu zwężeniu naczyń krwionośnych. Ciepły strumień powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, ma także działanie rozluźniające mięśnie. Temperatura naprzemienna natomiast silnie pobudza krążenie i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych. Prozdrowotne działanie masażu wodnego to także zwiększenie ruchomości stawów, uelastycznienie mięśni, a nawet zwiększenie ich sprawności. Ten masaż leczniczy pozytywnie działa także na skórę, może być traktowany jako masaż antycellulitowy.
Hydroterapia polecana jest w przypadku wielu dolegliwości takich jak:
- nerwobóle,
- stany pourazowe (w celu przyśpieszenia wytworzenia się kostniny),
- problemy z krążeniem,
- cellulit,
- otyłość i nadwaga,
- zaburzenia naczynioruchowe,
- wzmożone napięcie mięśniowe,
- miejscowe skurcze naczyń krwionośnych.
Kąpiele lecznicze wraz z masażem wodnym są świetnym sposobem na odprężenie i relaks, mogą być wstępnym zabiegiem przed masażem klasycznym. Hydroterapia redukuje wzmożone napięcie mięśniowe i zmniejsza zmiany reumatyczne. Może być zastosowana u osób cierpiących na osteoporozę.
Nie każdy pacjent może skorzystać z masażu podwodnego. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób z zaburzeniami rytmu serca, arytmią, rozrusznikami serca. Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży ani pacjenci z chorobami skóry, żylakami, cukrzycą czy w czasie infekcji.
Leczenie ruchem, inaczej mówiąc gimnastyka lecznicza. Podstawą formą działalności są ćwiczenia ruchowe bądź metody usprawniania leczniczego. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszego funkcjonowania w społeczeństwie.
Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po zabiegach operacyjnych w jamie brzusznej, przed porodem. Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa i jedyna forma leczenia (np. w zachowawczym leczeniu wad postawy) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. W większości, nawet drobnych urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia w tym z metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.
Jedna z metod fizjoterapii, w której na organizm ludzki oddziaływuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi – zarówno naturalnymi, jak i wytworzonymi sztucznie. W tkankach w trakcie zabiegów zostaje pobudzony proces biologiczny. W fizykoterapii wykorzystuje się: prąd stały lub zmienny, impulsowe pole magnetyczne, fale ultradźwiękową, bodźce termiczne (ciepło, zimno), światło (laser,) oraz wodę. Fizykoterapia może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.